2020.gada decembris ir pārejas mēnesis izmaiņām saistītām ar Vienoto nodokļu kontu. Šajā pārskatā Jums ir jāuzrāda gan tas IIN, kas decembrī ir ieturēts (parasti, no novembra algām), gan tas kurš decembrī ir aprēķināts.

07.09.2010 MK noteikumu Nr. 827 “Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli” nosaka:

43.6 Darba devējs (maksātnespējas procesa administrators) darba devēja ziņojumu par 2020. gada decembri aizpilda šādi:

43.1. decembrī ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli norāda darba devēja ziņojumā atbilstoši šajos noteikumos noteiktajai kārtībai, kas bija spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim;

43.2. 2021. gada janvārī ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ir jāiemaksā vienotajā nodokļa kontā līdz 2021. gada 23. janvārim, norāda darba devēja ziņojumā, kuru iesniedz par personām, kuras nav sociāli apdrošināmas, aizpildot 1., 2., 3. un 8. aili.

Ko tas nozīmē?

Ja uzņēmums algas izmaksā mēneša beigās, kā rezultātā aprēķina un izmaksas mēnesis sakrīt, tad šīs izmaiņas jūs neietekmē un datu apvienošana nav nepieciešama. Bet, ja novembra alga ir izmaksāta decembrī, tad 2020.gada decembra ziņojumā Jums jānorāda IIN gan no novembra, gan no decembra algām. Turklāt šīs summas nevar apvienot.

Ņemot vērā, ka grāmatvedības programma “Aktīvs” biznesa loģikā ir sarežģīti implementēt šādu risinājumu, turklāt tas ir nepieciešams tikai vienu reizi. Esam izveidojuši rīku 2020.gada decembra un 2021.gada janvāra darba devēja ziņojumu datu apvienošanai.

Programma ir bezmaksas un to var izmantot arī citu grāmatvedības programmu lietotāji.

Programmu var lejupielādēt šeit.